Organització de l'ens


L’estructura organitzativa de l’Ajuntament del Papiol, tant política com administrativa, és la que es deriva del decret de constitució de l’Ajuntament 0319D17 de data 13 de juny de 2017. 

El govern ha organitzat aquesta estructura de gestió en 4 serveis:

  • Serveis de Direcció Institucional,
  • Serveis d'Atenció a les Persones
  • Serveis de Territori i Medi Ambient
  • Serveis Generals i Econòmics. 

Oraganització ajuntament

Departaments Ajuntament


Biblioteca Municipalb.papiol@diba.cat93 673 22 46
Departament d'Acció Socialpapiol.ssocials@elpapiol.cat93 884 59 69
Departament d'Educació93 673 02 20
Departament d'Esports i Lleurepapiol.esports@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament d'Informàtica i Organitzaciópapiol.informatica@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament d'Intervenció i Tresoreriapapiol.secretaria@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament d'Obres i Inversionsterritori.papiol@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament d'Oficina d'Atenció Ciutadanapapiol.oac@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament de Comunicaciópapiol.comunicacio@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament de Consums i Instal·lacionspapiol.territori@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament de Culturapapiol.cultura@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament de Festes i Agricultura93 673 02 20
Departament de Gabinet d'Alcaldia i Govern93 673 02 20
Departament de Manteniment i Brigadaterritori.papiol@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament de Medi Ambientpapiol.mediambient@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament de Promoció Econòmicapapiol.opep@elpapiol.cat93 673 16 95
Departament de Recursos Humanspapiol.secretaria@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament de Secretaria Generalpapiol.secretaria@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament de Seguretat i Protecció Civilpapiol.territori@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament de Serveis Tècnics Territorialsterritori.papiol@elpapiol.cat93 673 02 20
Departament de la Policia Localpapiol.pl@elpapiol.cat93 673 20 00
Escola Municipal de Música i Dansa Miquel Pongiluppipapiol.emmpongiluppi@elpapiol.cat93 673 08 83
Serveis d'Atenció a les Persones
Serveis de Direcció Institucional
Serveis de Territori i Medi Ambient
Data i hora de la darrera actualització d'aquest contingut: 19-11-2018 17:24